2019-02-10, Liverpool
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
POLSKA-LITWA 4:1

10.02.2009. Od spokojnego zwycięstwa Przemka Wachy (fot.) nad mistrzem Litwy Kestutisem Navickasem rozpoczął się pierwszy występ biało-czerwonych na mistrzostwach Europy drużyn mieszanych.
Wacha przećwiczył ogrywanie Navickasa w ostatnią niedzielę w spotkaniu Bundesligi, ale Litwina zna i tak doskonale. Był on na przykład jednym ze sparingpartnerów mistrza Polski przed igrzyskami w Pekinie. W obu setach rozgrywanych na korcie nr 1 w Liverpoolu Przemek prowadził od początku do końca i ustawił drużynę polską w korzystnej sytuacji przed następnymi spotkaniami.

Wprawdzie nie radząca sobie w końcówkach Anna Narel przegrała swój pojedynek singlowy, ale potem wszystko już szło gładko do wygranej w całym meczu 4:1.
W spotkaniu z najsłabszą drużyną grupy 6. trenerzy oszczędzali kluczowych zawodników. Kamila Augustyn, Michał Łogosz, Robert Mateusiak i wspomniany Wacha rozegrali po 1 spotkaniu. Myślą zapewne o meczu z Bułgarią, która może być dla Polski — pod nieobecność Nadii Kostiuczyk — kłopotliwym przeciwnikiem. Bułgaria pokonała dziś 4:1 Finlandię. Główną siłę zespołu południowych Słowian stanowią kobiety, z zajmującą 13. miejsce w rankingu światowym Petią Nedełczewą na czele. A reprezentacja Polski jest w odwrotnej sytuacji i prawdopodobnie będzie się starać zapewnić sobie zwycięstwo nad Bułgarią w obu grach męskich i mikście. Teoretycznie powinno się to udać. Nie należy również lekceważyć Finlandii. Choć Polska jest faworytem również w tym przypadku, Skandynawowie mogą w praktyce zgarnąć 2 punkty i próbować w nerwowej atmosferze sięgać po trzeci.

Polska broni 3. miejsca zdobytego w ubiegłym roku. Nasz zespół został rozstawiony, jednak niepokój — przy rozważaniu szans biało-czerwonych — budzi absencja Nadii Kostiuczyk, która jest w tym sezonie poddawana planowym zabiegom chirurgicznym bioder.

Polska — Litwa 4:1
Przemysław Wacha — Kestutis Navickas 21:18 21:14 (0:26), Anna Narel — Akvile Stapusaityte 19:21 18:21 (0:32), Michał Łogosz/ Wojciech Szkudlarczyk — Klaudijus Kasinskis/ Kestutis Navickas 21:8 21:13 (0:17), Agnieszka Wojtkowska/ Małgorzata Kurdelska — Akvile Stapusaityte/ Ligita Zukauskaite 21:11 21:11 (0:18), Robert Mateusiak/ Kamila Augustyn — Ramunas Stapusaitis/ Kristina Dovydaityte 21:7 21:11 (0:15).

Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie (European mixed Team Championships 2009), 10-15 lutego 2009, Liverpool (Anglia).

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj