2020-02-14, Liévin
Czy tak jak w 2016 dojdzie do finału Dania-Francja?
Francuzi tak jak w poprzednich dwóch edycjach mistrzostw Europy drużyn męskich w badmintonie weszli do strefy medalowej. Czy ograniczą się do powtórki z 2018 roku, kiedy zdobyli brąz, czy wejdą do finału jak w 2016? Na fot. ekipa Trójkolorowych po ćwierćfinale wygranym z Ukrainą 3:0. Pierwszy z prawej trener Zhou Junling, który w latach 1988-1992 pracował w Polsce, głównie z naszą kadrą narodową w ośrodku w Olsztynie.

W półfinale Francuzi zmierzą się z Holendrami, którzy po zaciętym spotkaniu wyeliminowali Anglików 3:2. W drugim półfinale Rosjanie (pokonali Bułgarów) trafiają na murowanych faworytów do złota, Duńczyków.

Trenerka Rosji, Klaudia Majorowa, skomentowała nieudany występ swojej "kamandy" żeńskiej i wygraną mężczyzn: — Oczywiście kobieca drużyna zagrała słabiej, niż się spodziewaliśmy. (Jewgienia) Kosecka nie miała wystarczającej szybkości, ale starała się i zrobiła wszystko, aby wygrać. Jeśli chodzi o drugą rakietę, na której grała (Natalia) Pierminowa, przed meczem mieliśmy zmianę w składzie, dziewczyna, z którą miała grać, zachorowała i została zastąpiona inną. Psychologicznie Natasza nie potrafiła się przestawić, była zdenerwowana i nie mogła się opanować do końca gry. (Marija) Gołubiewa ze względu na swój wiek jest nadal słabsza od takich rywalek, jakość jej ataków jest niższa. I dopóki miała siłę, atakowała, wygrała pierwszą grę, ale potem nie nadążała, w wyniku czego popełniała błędy.
Chłopcy ciężko zapracowali na medale.
(Władimir) Malkow z trudem poradził sobie z grą pod względem fizycznym, ale jednak znalazł w sobie siły. (Siergiej) Sirant nie był w stanie utrzymać niezbędnego schematu gry przeciwko swojemu rywalowi i przegrał. Nasz młody Gieorgij Karpow ewidentnie wykonał wszystkie zadania i wygrał. No a w deblach byliśmy wyraźnie silniejsi!
 
Wyniki ćwierćfinałów mistrzostw Europy drużyn męskich (14.02.2020)
Dania — Niemcy 3:0
Francja — Ukraina 3:0
Holandia — Anglia 3:2
Rosja — Bułgaria 3:1


Mistrzostwa Europy drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. 2020 European Men's & Women's Team Championships. 11-16 lutego 2020. Liévin (Francja). Wyniki w serwisie tournamentsofware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj