2020-02-15, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
O BADMINTONIE W MARRIOTCIE

15.02.2010. W poniedziałek w warszawskiej restauracji Champions (hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65) odbyła się konferencja prasowa inaugurująca mistrzostwa Europy drużyn męskich i żeńskich.
Uczestniczyli w niej prezes PZBad Michał Mirowski, sekretarz generalny Badminton Europe, Brian Agerbak oraz wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej — Elżbieta Wąsowicz-Zaborek. Biało-czerwonych kadrowiczów reprezentowali Robert Mateusiak, Nadia Kostiuczyk i Małgorzata Kurdelska, choć akurat obecność naszych urodziwych badmintonistek trudno było dostrzec, bowiem... zabrakło dla nich miejsca przy prasowym stoliku. Dwie pierwsze damy polskiego badmintona znajdowały się zdecydowanie w cieniu Zico.

Dziwi również marginalizowanie — nie tylko na konferencji, ale i w nadzwyczaj skromnych materiałach prasowych — Przemka Wachy i Michała Łogosza. O Wasze, który jest jednym z największych atutów polskiej drużyny męskiej, podano tylko dwie informacje: przynależność klubową i datę urodzenia. Nieco więcej uznania znalazł w oczach organizatorów Gigi, jednak podsumowanie jego sukcesów w dwóch podpunktach również wydaje się niezrozumiałe.

Podczas konferencji — po krótkim wprowadzeniu — oddano głos kadrowiczom, którzy obiecali, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby nie zawieść polskiej publiczności.

Mistrzostwa Europy Drużyn Męskich i Żeńskich w badmintonie 2010, 16-21 lutego, Warszawa (Polska). Zobacz również:
- losowanie;
- wyniki meczów;
- zestawienie drużyn.

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj