2021-01-13, Bangkok
Pozytywny wynik - na szczęście na korcie
Pandemia COVID-19 wciąż powoduje dodatkowe komplikacje na otwartych mistrzostwach Tajlandii w badmintonie (Yonex Thailand Open HSBC World Tour Super 1000). Wczorajszy test na obecność SARS-CoV-2 spowodował dolegliwość u indyjskiego singlisty Kidambiego Srikantha, o czym pisały media w jego ojczyźnie i w związku z czym Światowa Federacja Badmintona (BWF) wydała nawet specjalny komunikat. Wszystko skończyło się dobrze: Kidambi wygrał dziś gładko w pierwszej rundzie (fot.) ze swoim rodakiem, Sourabhem Vermą 21:12 21:11.
Zawodnicy są regularnie testowani i kilka minut po ostatnim pobraniu wymazu do PCR od indyjskiego badmintonisty zauważono krwawienie z nosa. Tajlandzki Związek Badmintona (BAT), Thonburi Healthcare Group i Ministerstwo Zdrowia Publicznego stosują ścisłą praktykę zapobiegania COVID-19, pobierając wymaz z nosa co trzy-cztery dni, w celu wczesnego wykrycia wirusa czy upewnienia się, że sportowcy i ich otoczenie pozostają wolni od COVID- 19 przez cały turniej.

Najbardziej optymistyczne scenariusze się nie ziściły, gdyż najpierw wykryto potwierdzoną kolejnymi badaniami obecność SARS-CoV-2 u zawodnika egipskiego, a dziś w kolejnym komunikacie BWF podała, że jeden z niemieckich trenerów i jedna osoba z ekipy francuskiej, którzy biorą udział w azjatyckiej części HSBC BWF World Tour w Bangkoku w Tajlandii, mają pozytywny wynik na COVID-19. U obu osób uzyskano pozytywny wynik w obowiązkowym teście PCR przeprowadzonym we wtorek. Pozytywne wyniki zostały następnie potwierdzone w środę w drugim teście. Obecnie przebywają w szpitalu w celu dalszej obserwacji i testów i muszą pozostać w szpitalu przez co najmniej 10 dni. Natomiast wszyscy zawodnicy testowani we wtorek 12 stycznia uzyskali wynik negatywny.

Zob. też:
Ciężkie powroty na międzynarodowe korty
Przeciwciała przeciw walkowerom
Bańka na razie czysta
Badmintonowa bańka w Bangkoku
COVID-19 wyklucza Momotę i resztę Japończyków
CBA wycofuje swoją ekipę
BWF wywiesiła połówkę kalendarza na 2021 rok.

Otwarte Mistrzostwa Tajlandii w badmintonie. Yonex Thailand Open. 12-17 stycznia 2021. Bangkok (Tailandia). IMPACT Arena. Turniej HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród 1 mln dol. Strona organizatora. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj