2021-02-16, Vantaa
Delrue i Gicquel postrachem rywali
Najbardziej zaciętym spotkaniem pierwszego dnia finałowego turnieju mistrzostw Europy drużyn mieszanych w badmintonie było starcie w grupie 2 pomiędzy Francją i Holandią. Decydował dopiero ostatni mecz, starcie dwóch silnych mikstów: Thom Gicquel i Delphine Delrue (Francja, 13. BWF) kontra Robin Tabeling i Selena Piek (Holandia, 17. BWF). Będący ostatnio na fali Francuzi (fot. 1) zwyciężyli po ponad godzinie 21:18 10:21 21:19 (zob. końcówkę na FB Badminton Europe).
W tej samej grupie Rosja rozgromiła w stosunku 5:0 młodszy wariant reprezentacji Anglii, który przyjechał się ograć z silnymi rywalami. Klaudia Majorowa, główna trenerka reprezentacji Rosji, opowiadała po wtorkowej wygranej: Wczoraj kilka drużyn, w tym my, denerwowało się, czy zostaną dopuszczone do turnieju z powodu koronawirusa — czekały na wyniki testów i zgodę.
 Na szczęście wszystko poszło dobrze. Jednak kiedy już podopieczni Majorowej odetchnęli z ulgą, trochę się zanadto rozluźnili i musiał popracować psycholog reprezentacji. Oczywiście rano po zebraniu gotowość była już pełna i grali bardzo pewnie - chwaliła Majorowa, niegdyś trenerka kadry Polski.

W grupie 1 faworytami są zespoły Danii i Niemiec i zgodnie wygrały swoje spotkania. Duńczycy grali z gospodarzami. W singlu mężczyzn wystawili słynnego Viktora Axelsena (2. BWF), ale w singlu żeńskim wyszła czwarta rakieta Danii, jeśli brać pod uwagę ranking światowy, 21-letnia Line Christophersen (50. BWF). Jednak uwagę obserwatorów jeszcze bardziej przykuwała rywalka Dunki, Finka Nella Nyqvist (fot. 2). Wprawdzie przegrała z Christophersen 13:21 9:21, ale przyszłość rysuje się przed nią świetlana, gdyż ma w tej chwili dopiero 14 lat (w przyszłym miesiącu skończy 15). W listopadzie zdobyła brąz na mistrzostwach Europy juniorów (U-19).

Niemcy
(fot. 3) pokonali Szkotów 4:1, tracąc punkt w singlu mężczyzn za sprawą Joshui Apiligi, który pokonał Maxa Weisskirchena.

Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do turnieju finałowego (zob. 
"Walczyli jak lwy")Wyniki meczów grupowych (16.02.2021)

Grupa 1 
Dania — Finlandia 5:0
Niemcy — Szkocja 4:1 
Grupa 2 
Francja — Holandia 3:2
Rosja — Anglia 5:0

Zob. też "Walczyli jak lwy".

26. Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie. 2021 European Mixed Team Championships. Turniej finałowy: 16-20 lutego 2021. Vantaa (Finlandia). Energia Areena. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj