2021-03-27, Gniezno
Polskie deblistki w finałach Polish Open
W sobotę odbyły się ćwierćfinały i półfinały Enea Polish Open by Victor w Gnieźnie. O mistrzostwo dla Biało-Czerwonych powalczą deblistki Zuzanna Jankowska (fot.) i Anastasia Khomich, które zmierzą się z parą z Turcji Bengisu Ercetin/ Nazlıcan Inci. W trzech z pięciu finałów zobaczymy reprezentantów Malezji.

Wspomniane polskie badmintonistki dotarły również najdalej indywidualnie, odpadając w piątek w drugiej rundzie singla kobiet. Z kolei w grze pojedynczej mężczyzn do ćwierćfinałów dostał się jedynie Michał Rogalski, ulegając następnie Malezyjczykowi Sholeh Aidilowi 22:24 18:21. Inny Malezyjczyk, Ng Tze Yong, spotka się w niedzielnym finale z weteranem finałów Polish Open, Hiszpanem Pablo Abianem.

W deblu mężczyzn Miłosz Bochat w parze z Adamem Cwaliną pokonując Bułgarów Daniela Nikołowa i Dimitara Janakiewa, dotarli do półfinału, gdzie następnie ulegli Malezyjczykom Yee Jun Chang/ Chia Weijie. Malezyjczycy byli zmorą drugiego polskiego duetu — Robert Cybulski i Przemysław Szydłowski. Debel ten po ciężkim trzysetowym pojedynku zdołał pokonać w ćwierćfinale włoską parę Gianmarco Bailetti/ David Salutt 17:21 21:17 22:20, by następnie w dwóch setach przegrać z parą malezyjską Man Wei Chong/ Kai Wun Tee.

Miłosz Bochat, w parze z Wiktorią Adamek, awansował również do półfinałów gry mieszanej. Po wygranej z Estończykami Mihkel Laanes/ Helina Rüütel, nasz mikst musiał uznać wyższość pary z Malezji: Choong Hon Jian/ Toh Ee Wei. Ci ostatni pokonali wcześniej inną polską parę — Maciej Matusz i Karolina Szubert. W najlepszej czwórce gry mieszanej nie zobaczyliśmy również duetu Wiktor Trecki i Dominika Kwaśnik. Polacy ulegli w ćwierćfinale Rosjanom: Rodion Kargajew/ Wiktoria Warabiowa 19:21 13:21.

W ćwierćfinałach debla kobiet zagrały Anna Czuchra i Julia Piwowar, ulegając parze Kati-Kreet Marran i Heliny Rüütel z Estonii. Mecz zakończył się wynikiem 10:21 9:21. Za tę porażkę zrewanżowały się Jankowska i Khomicz, eliminując Estonki z finałów.

Zob. też:
Rogalski i 7 polskich par w 1/4 finału Polish Open
Walka o przepustkę na igrzyska olimpijskie.

Otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie. Enea Polish Open by Victor 2021. 25-28 marca 2021. Gniezno. Hala Sportowo-Widowiskowa im. Mieczysława Łopatki, ul. Sportowa 3. Turniej International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

mż, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj