2021-04-03, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BADMINTON POD KANDELABRAMI!

3.04.2011. Zaskakujący widok ukazywał się oczom przechodniów na stołecznym Placu Konstytucji w pierwszą niedzielę kwietnia. Oto można było zagrać na zaimprowizowanym boisku w badmintona.
Czyżby promocja w wykonaniu Polskiego Związku Badmintona? A może to jedno z "wielu" przedsięwzięć agencji Bonivest Polska, która na mocy umowy z PZBad. odpowiada za komunikację i promocję Związku i dyscypliny do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku (cytat z informacji prasowej rozesłanej przez tę firmę)?

Chyba jednak nie, bo naszym oczom ukazuje się tuż obok boiska badmintonowego stół do tenisa...
- Chcieliśmy przyciągnąć ludzi do tego miejsca m.in. możliwością gry w badmintona i ping-ponga — wyjaśnia jedna z organizatorek. Wydaje się, że to działa, bo celuloidowa piłeczka i lotka są ciągle w ruchu, choć w niedzielne popołudnie położony w centrum Warszawy plac nie tętni intensywnym życiem i jest dość senny — brak tłumów przechodniów typowych dla dni powszednich. Projekt ma na celu właśnie wypracowanie koncepcji ożywienia tej przestrzeni publicznej, zagospodarowanie jej w taki sposób, by mieszkańcy i goście mieli chęć zatrzymania się w niej i miłego spędzania czasu.

Na ustawionej w pobliżu wielkiej planszy można narysować swoje wizje wykorzystania rejonu Placu Konstytucji, fragmentu słynnej, socrealistycznej MDM (Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa). W ciągu kilku minut kolejni przechodnie dopisują nowe pomysły.

Akcję realizowano w ramach starań pod hasłem: Warszawa — Europejska Stolica Kultury 2016. Organizatorzy zachęcali na Facebooku do odwiedzenia warsztatów przy Placu Konstytucji 4: zapraszamy wszystkich Warszawiaków 3.04 na plac Konstytucji już od 12! Czeka na Was badminton, ping-pong, debaty, dyskusje, twórcza przestrzeń, a nawet i leżaki do chill out'u! Przez cały weekend leżaki, sporty miejskie i kreda do malowania chodnika!.

Zaprojektowany i wykonany przez STUDIO RYGALIK "WARSZTAT" to wielofunkcyjna przestrzeń w sercu Warszawy, której celem jest inspirowanie mieszkańców do twórczych działań, spotkań i debat.

Miejmy nadzieję, że starania naszej stolicy się powiodą. A swoją drogą chcielibyśmy — w swych rojeniach — by Warszawa i inne polskie miasta zostały centrami badmintona na miarę europejską.

Nad działaniami w WARSZTACIE czuwała grupa TŁOCZNIA pracująca z młodymi wolontariuszami WARSZAWA ESK 2016.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj