2021-04-29, Kijów
Ćwierćfinały bez Polaków (ME)
Obawialiśmy się dzisiejszego spotkania naszych miksistów, Pawła Śmiłowskiego i Magdaleny Świerczyńskiej (fot.), z rozstawionymi na mistrzostwach Europy w badmintonie z numerem cztery Duńczykami, Mathiasem Christiansenem i Alexandrą Bøje.
Jednak w pierwszym secie, kiedy Mathias Christiansen z wściekłością rzucił rakietą, której naciąg właśnie pękł, powodując banalne trafienie lotką w siatkę, serca polskich kibiców zabiły mocniej, bo na tablicy wyników pojawił się wynik 15:14 na korzyść polskiej pary mieszanej. Niestety od tego momentu Biało-Czerwoni nie potrafili się przeciwstawić renomowanym rywalom.
W 1/8 finału nie doszło do dużych sensacji. Wprawdzie chwilowo ci reprezentanci Danii, którzy występowali w czwartek w roli faworytów, znaleźli się pod presją ambitnych rywali. Był już nawet taki moment, gdy na sąsiednich kortach Anders Antonsen i Rasmus Gemke stracili już w swoich singlach pierwszego seta, a Line Kjaersfeldt szykowała się psychicznie na trzeciego. Potem wszystko wróciło do normy i – odpowiednio – Emre Lale (Turcja), Joran Kweekel (Holandia) i Natalia Wojcech (Ukraina) pożegnali się z turniejem po przegraniu trzecich setów.

Niespodziankę sprawił 27-letni Fin Kalle Koljonen (80. BWF), który wyeliminował rozstawionego z numerem siedem Francuza Tomę Juniora Popova (42. BWF) 21:12 21:17. Popov wygrał w tym roku dwa duże turnieje, więc przegrana w 1/8 finału z niezbyt sławnym Finem może robić wrażenie. Z drugiej strony Koljonen grał "na świeżości", gdyż oszczędzał się ostatnio po kontuzji, przedtem zaś ostro trenował. Natomiast Popov miał w tym roku owocne starty, ale eksploatuje się równolegle w singlu i deblu (w tym ostatnim awansował w Kijowie wraz z bratem do piątkowych ćwierćfinałów). Ponadto ostatnia konfrontacja pomiędzy Koljonenem i Popovem wypadła na korzyść tego pierwszego.

Francuscy kibice mogą się czuć zawiedzeni, bo druga czwartkowa niespodzianka oznacza odpadnięcie  rozstawionych z numerem pięć Emilie Lefel i Anne Tran (24. BWF), które przegrały z Aline Müller i Jenjirą Stadelmann (151. BWF, Szwajcaria) 16:21 21:7 19:21.

Zob. też:
Polski mikst w drugiej rundzie
Trzyletnia przerwa
Czy Marin sięgnie po 5. kółko Starego Kontynentu?
Kijowskie jedynki.

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2021 European Badminton Championships. 27 kwietnia — 2 maja 2021. Kijów (Ukraina). Pałac Sportu. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj