2021-05-01, Kijów
Kto potrafi wykorzystać zmęczenie rywala (ME)
Półfinały debla Mistrzostw Europy zarówno u pań, jak i panów były najmniej emocjonujące. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0, ale nie zawsze wygrywali faworyci.

U mężczyzn z turniejem pożegnali się zarówno rozstawieni z numerem jeden Duńczycy Kim Astrup i Anders Skarup Rasmussen, jak i numer dwa — Marcus Ellis, Chris Langridge. Ci pierwsi ulegli zawodnikom z Niemiec Markowi Lamsfussowi i Marvinowi Seidelowi 21:23, 17:21. Duńczycy nie potrafili wykorzystać zmęczenia Lamsfussa, który kilka chwil wcześniej zagrał bardzo długiego miksta (1 godz. 20 min). Duńczycy od dłuższego czasu nie mogą trafić z formą. Porażka tym dotkliwsza, że do tej pory pary te spotykały się osiem razy i tylko raz lepsza okazała się para niemiecka.

Lepiej zmęczenie innego mikściarza wykorzystała rosyjska para Władimir Iwanow, Iwan Sozonow, która w dwóch krótkich setach wygrali z Anglikami – 21:15, 21:10.

- Dziś nasza męska para grała dobrze, zdołała narzucić swoją "szeroką" grę. Oczywiście odezwało się również zmęczenie Chrisa Ellisa, który wygrał już półfinał w grze mieszanej. Nasi zawodnicy wykorzystali swoją szansę i pewnie wygrali – powiedziała po meczu Klaudia Majorowa, trenerka Rosjan.

U deblistek pewnie po złoto kroczą siostry Gabriela i Stefani Stojewe (fot.) z Bułgarii. Dziś po raz kolejny udowodniły, że są mistrzyniami defensywy i bardzo trudno jest z nimi wygrać każdą lotkę. Dziś wygrały z kolejnymi Dunkami, które właśnie przekonały się, co to znaczy ta sławna defensywa Bułgarek. Para Sara Thygesen Maiken Fruergaard prowadziła w pierwszym secie 13:11, by za chwilę przegrywać 13:18. Dunki robiły, co mogły, ale zgranie sióstr jest imponujące. I to właśnie one są jutrzejszymi faworytkami w starciu z Lauren Smith i Chloe Birch. Te drugie wygrały dziś z mocną parą Selena Piek, Cheryl Seinen. Sukces o tyle większy, że do tej pory Angielki przegrywały mecze z Holenderkami. Dziś nie miały jednak większych problemów i wygrały pewnie 21:18, 21:16.

Zob. też:
W oczekiwaniu na wynik testu
Hawk Eye potrzebny od zaraz
Wysoki poziom rozrywki
Ćwierćfinały bez Polaków
Polski mikst w drugiej rundzie
Trzyletnia przerwa
Czy Marin sięgnie po 5. kółko Starego Kontynentu?
Kijowskie jedynki.

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2021 European Badminton Championships. 27 kwietnia — 2 maja 2021. Kijów (Ukraina). Pałac Sportu. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj