2021-05-03
Michelle Li i Pusarla Sindhu wzmocnią kampanię MKOl
Światowa Federacja Badmintona (BWF) z przyjemnością informuje, że Hinduska Pusarla Venkata Sindhu i Kanadyjka Michelle Li (obie na fot. po półfinale Igrzysk Wspólnoty Narodów 2014, gdzie Li wygrała 22:20 22:20) zostały nominowane na ambasadorów sportowców w kampanii „Wierz w sport” (Believe in Sport) Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), mającej na celu zapobieganie manipulacjom we współzawodnictwie sportowym.

Pusarla i Li będą współpracować z innymi ambasadorami sportowców z całego świata, aby zwiększyć świadomość w środowisku zawodników na temat manipulacji we współzawodnictwie sportowym.

Para ta jest już globalnym ambasadorem kampanii BWF ‘i am badminton’ od kwietnia 2020 roku.

Ambasadorka ‘i am badminton’: Pusarla V. Sindhu.

Ambasadorka ‘i am badminton’: Michelle Li.

Aktualna mistrzyni świata i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio, Pusarla, powiedziała o dołączeniu do kampanii MKOl „Wierz w sport”: To zaszczyt być nominowanym przez MKOl na ambasadora. Stoję u boku innych sportowców w walce z wszelkimi formami oszustwa lub manipulacji podczas zawodów. Razem jesteśmy silniejsi.

Li, mistrzyni Igrzysk Wspólnoty Narodów 2014, dodała: Wszyscy chcemy być na tej samej linii startowej. Bycie uczciwym jest tak ważne, gdyż jest to prawdziwy sprawdzian twoich umiejętności.

W badmintonie, manipulacja lub ustawianie meczów obejmuje wpływanie na przebieg lub wynik meczu badmintona w celu uzyskania przewagi indywidualnej lub innych. Ponadto usunięcie całości lub części niepewności zwykle związanej z przebiegiem lub wynikami zawodów.

Ochrona uczciwych sportowców i utrzymanie uczciwości w sporcie jest najwyższym priorytetem ruchu olimpijskiego, a MKOl i BWF są zaangażowane w zwalczanie wszelkich form oszustwa, które zagrażają uczciwości i istocie sportu.

Sekretarz generalny BWF Thomas Lund powiedział: Manipulacja we współzawodnictwie staje się coraz bardziej problemem globalnym, a ochrona uczciwych graczy jest najwyższym priorytetem BWF. Wierzymy, że łącząc siły z MKOl przez nominowanie dwóch naszych najpopularniejszych zawodniczek, Pusarli i Li na ambasadorów, możemy wywrzeć pozytywny wpływ na walkę o ochronę uczciwości w sporcie.

W ramach kampanii „Wierz w sport” wiodącej do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 Pusarla i Li będą angażować się w społeczność sportowców badmintona za pośrednictwem internetowych seminariów internetowych i wiadomości w mediach społecznościowych, aby uwypuklić związane z tym ryzyko i uczyć ich, jak najlepiej chronić się przed możliwościami manipulowania współzawodnictwem.

Kampania MKOl „Wierz w sport” rozpoczęła się w 2018 r., aby podnieść świadomość sportowców, trenerów, sędziów i działaczy na temat zagrożenia manipulacją podczas zawodów.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj