2021-05-28
Punktów już nie przybędzie, ale roszady - możliwe
Światowa Federacja Badmintona (BWF) potwierdziła, że żadne dalsze turnieje nie będą rozgrywane w ramach kwalifikacji do igrzysk olimpijskich (Tokio 2020).


W związku z tym, skoro okres kwalifikacyjny oficjalnie kończy się 15 czerwca 2021 r. zgodnie z poprawionym systemem kwalifikacji Tokio 2020, aktualna lista rankingowa Race To Tokyo nie ulegnie zmianie.

Duńczycy cieszą się więc, że dwaj ich singliści mają być w Tokio rozstawieni z nr. 3/4. To Anders Antonsen i Viktor Axelsen (fot.).

Zaproszenia zostaną wkrótce wysłane wraz z ostatecznymi listami uczestnictwa, a rozstawienia zostaną opublikowane po zakończeniu tego procesu.

Ranking Race To Tokyo

Sekretarz Generalny BWF Thomas Lund powiedział: — Proces kwalifikacji olimpijskiej jest praktycznie zamknięty, ponieważ zawodnicy nie mają dodatkowych możliwości zdobycia punktów. I dodał: - Jednak nadal musimy otrzymać potwierdzenia od krajowych komitetów olimpijskich i związków członkowskich, w ślad za czym nastąpią wszelkie możliwe przesunięcia, a to zajmie kilka tygodni.

Termin  zgłoszeń do igrzysk Tokio 2020 upływa 5 lipca 2021 r.Na miejscach "biorących"  listy rankingowej Race to Tokyo nie ma reprezentantów Polski poza singlistką Jordan Hart, która jednak nie spełnia wszystkich kryteriów formalnych, by występować pod naszą flagą na IO. Natomiast wspomniane "przesunięcia" mogłyby wprowadzić na listę startujących Wiktorię Dąbczyńską i Michała Rogalskiego, ale na rozstrzygnięcie musimy poczekać.

Por. zmodyfikowany system kwalifikacji na IO Tokio 2020 z 25.02.2021 r.

Fot. Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj